Nazywam się Marta Żynel. Odkąd pamiętam, moje życie przeplecione było krajobrazami ukochanego Supraśla i okolic. Fascynuje mnie natura i zmienność pór roku. Fotografia to zamknięta w kadrze chwila, a moim pragnieniem jest podzielenie się emocjami, wyobraźnią i otaczającym światem. Swoje pierwsze kroki jako fotograf stawiałam uwieczniając córkę Polę, ale im więcej patrzyłam przez wizjer, tym więcej niezwykłości dostrzegałam wokoło. Zaczęłam więc fotografować przyrodę. Wschody i zachody słońca, mgły nad polami, deszcz i śnieg. I nieważne było, czy jest 4.00 rano i mróz, czy środek dnia i żar z nieba – obawiałam się, że każda niezauważona przez mnie chwila, odejdzie w zapomnienie.

Żeby podszkolić swój warsztat, ukończyłam 4 kursy w Podlaskiej Akademii Fotografii. Moje prace zostały docenione. W maju 2015 roku miałam swój pierwszy wernisaż „W Baśniowym Supraślu”. Obserwując twarze ludzi i ich reakcje, a potem odbierając gratulacje, zrozumiałam, że moje fotografie są ważne nie tylko dla mnie i mojej rodziny, ale również dla innych. Nie wyobrażam sobie, abym dzisiaj robiła coś innego. Fotografia to nie tylko obiektyw, kadrowanie, przesłony, program graficzny, etc. To świat, w którym nie ma podziałów – jest po prostu piękno.

Moje dzieci Pola i Tymon, stały się dla mnie inspiracją do zwrócenia się ku fotografii dziecięcej. Sesje z maluchami wywołują duże emocje i zapadają w pamięci na długo. Staram się utrwalić niewinność i naturalność tych niewielkich istot, a także ich bliskich. Każde dziecko jest dla mnie indywidualnością.

Swoją pracę staram się wykonywać w poczuciu niezwykłej ważności po to, aby uchwycona w kadrze chwila była dla Was niepowtarzalna i jedyna.

Zapraszam do poznania mnie i moich prac poprzez stronę internetową i profil na FB. Współtworzę też fan page Baśniowy Supraśl, gdzie także można odnaleźć wiele moich fotografii.

1mfot